جهت تعیین وقت مشاوره و ارزیابی روان شناسی یا توانبخشی توسط دکتر ربوبی با مراکز ما در نقاط مختلف تهران تماس بگیرید.
میدان ونک (گاندی) :۸۸۷۸۶۷۶۶ پل سیدخندان(ستاری):۲۶۷۰۲۷۸۵ سعادت آباد(شانزدهم): ۲۲۳۷۱۲۰۸ پونک(سردارجنگل) :۴۴۴۱۲۲۱۸
بازگشت به لیست

روان شناسی

ارتباط با طبیعت می تواند موجب کاهش استرس ، بیش­ فعالی و مشکلات اجتماعی کودکان شود.

تاریخ : 5 آوریل 2019   |    نویسنده : حسین ربوبی
دریک پژوهش که توسظ  دکتر Tanja Sobko از دانشگاه هنگ‌کنگ و  دکتر Sobko و  پروفسور Gavin Brown ازدر دانشگاه اوکلند ارائه شده‌است و  ۳۴۹ خانواده با کودکان بین ۲ تا ۵ سال در آن شرکت کردند،
با استفاده از  پرسشنامه مخصوص والدین برای سنجش ” ارتباط با طبیعت ” در کودکان  برای شناسایی چهار حوزه : لذت از طبیعت , همدلی برای طبیعت , مسئولیت‌پذیری نسبت به طبیعت و آگاهی از طبیعت. مشخص شد  والدینی که فرزند خود را در ارتباط نزدیک­تری با طبیعت  قرار داده اند، کودکشان استرس کمتری دارند و درگیر مشکلات رفتاری و عاطفی کم‌تری می‌شوند و همچنین رفتارهای اجتماعی بهتری دارند.
نکته بسیار مهم این بود که  کودکانی که مسئولیت بیشتری نسبت به طبیعت احساس می­ کردند، مشکلات اجتماعی کمتری داشتند.به نظر می رسد یکی از دلایل وجودقطع ارتباط کودکان با طبیعت ،والدین هستند که بخاطر مسائلی مثل خطرناک بودن یا بهداشت، نگرش خود را به کودکان انتقال داده ­اند.

این مطالعه بخشی از برنامه تحقیق دکتر Sobko بوده و برای  اولین بار سال ۲۰۱۶ در هنگ‌کنگ برای ترویج تغذیه سالم و بازی فعال کودکان پیش‌دبستانی با پیوند دادن آن‌ها به طبیعت انجام شده است .

  • خدمات درمانی، توانمندسازی عصبی شناختی، توانبخشی عصبی
  • کانال تلگرام موسسه کاردرمانی رشد به مدیریت دکتر ربوبی
  • مقالات عمومی و تخصصی، آموزش، آشنایی با درمان، تشخیص و ...