جهت تعیین وقت مشاوره و ارزیابی روان شناسی یا توانبخشی توسط دکتر ربوبی با مراکز ما در نقاط مختلف تهران تماس بگیرید.
میدان ونک (گاندی) :۸۸۷۸۶۷۶۶ پل سیدخندان(ستاری):۲۶۷۰۲۷۸۵ سعادت آباد(شانزدهم): ۲۲۳۷۱۲۰۸ پونک(سردارجنگل) :۴۴۴۱۲۲۱۸
بازگشت به لیست

توان بخشی

کودکان مبتلا به اوتیسم می‌توانند در مهدهای عادی آموزش ببینند

تاریخ : 26 نوامبر 2018

در مطالعات دانشگاه «لاتروب» استرالیا بیش از ۴۰ کودک بین سنین ۱۵ تا ۳۲ ماهه طی دوره سه ساله در کلاس‌هایی که به طور تصادفی انتخاب شدند تحت مطالعه قرار گرفته و پیشرفت آن‌ها در زمینه‌های مختلف از مهارت‌های صوتی و تعامل اجتماعی گرفته تا شناخت کلامی و رفتارهای تطبیقی از طریق روش‌های مداخله‌ای پیگیری شد.

یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد که حمایت از کودکان مبتلا به اوتیسم در مهد کودک‌های عادی در اوایل دوران کودکی آن‌ها قابل اجرا است.

در این مطالعه کارشناسان دریافتند که کیفیت کلی محیط یادگیری و تدریس در اتاق‌های بازی کودکان عادی به طور خاص بسیار بالاتر و بهتر از اتاق‌های بازی کودکان استثنایی است.

تشخیص زودهنگام اتیسم با آزمایش بزاق

این بدان معناست که آموزش‌های اضافی و مقررات بیشتری که برای قرار گرفتن کودکان عادی و کودکان اوتیستیک کنار یکدیگر مورد نیاز است منجر به کاهش پیشرفت کودکان یا کاهش میزان توجه کارکنان مهد کودک‌ها به پیشرفت کودکان نمی‌شود.

اوتیسم اختلال رشدی است که شامل مشکلات در تعاملات اجتماعی و رفتارهای منحصر می‌شود. طبق آمار صنعت بهداشت استرالیا، حدود یک کودک از هر ۲۰۰ کودک استرالیایی به اوتیسم مبتلاست که بیشتر آن‌ها را پسران تشکیل می‌دهند.

علائم اوتیسم ممکن است از سن دو سالگی بروز پیدا کند اما تشخیص این اختلال معمولا تا سه سالگی ممکن نیست.

بر اساس این مطالعات آخرین یافته‌ها بر این که کودکان مبتلا به اوتیسم باید فرصت آموزش در کنار کودکان عادی را در محیط‌های آموزشی عادی داشته باشند،‌ تاکید دارد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، این امر همچنین می‌تواند از تبعیض و نگاه منفی جامعه به این افراد پیشگیری کند،‌ چرا که به کودکان عادی نیز این فرصت را می‌دهد تا این تفاوت‌ها را از سنین پایین درک و پذیرش کنند./ ایسنا

  • خدمات درمانی، توانمندسازی عصبی شناختی، توانبخشی عصبی
  • کانال تلگرام موسسه کاردرمانی رشد به مدیریت دکتر ربوبی
  • مقالات عمومی و تخصصی، آموزش، آشنایی با درمان، تشخیص و ...