پرسش های رایج

پرسش‌های عمومی

موسسه کاردرمانی و روانشناسی رشد در چه محدوده ای از شهر تهران قرار دارد ؟می خواهم فرزندم را برای بار اول به کلینیک بیاورم . چه باید بکنم ؟ارزیابی دوره ای و گروهیاگر از کارکرد درمانی و یا ارتباطی یک درمانگر رضایت کافی ندارم چه کنم ؟

پرسش‌های عمومی


موسسه کاردرمانی و روانشناسی رشد در چه محدوده ای از شهر تهران قرار دارد ؟

دفتر ونک -گاندی( روان شناسی و روان درمانی)
گاندی جنوبی ،نبش خیابان دوم،پلاک ۶،ساختمان پاریندخت ،طبقه همکف ، واحد۱ ،
تلفن ٰ: ۸۸۷۸۶۷۶۶- ۳۴ ۸۵۰ ۸۶۰

[ بازگشت ]

می خواهم فرزندم را برای بار اول به کلینیک بیاورم . چه باید بکنم ؟

امیدواریم همه فرزندان ایران همواره سالم و تندرست باشند . با این وجود در صورتی که تمایل دارید برای بار اول به کلینیک مراجعه کنید ، می بایست با شماره های تماس ۲۶۷۰۲۷۸۵ یا ۳۴ ۸۵۰ ۸۶۰ تماس حاصل نمایید . یکی از مسئولین پذیرش ( بسته به نوبت کاری مقرره ایشان ) پاسخگوی تماس شما می باشند . این تماس ثبت می شود .
در این تماس حتما باید نام و نام خانوادگی فرزندتان را اعلام نمایید و شماره تماس ( ثابت و همراه ) را نیز به مسئول پذیرش اعلام کنید . همچنین باید مشخص کنید که تقاضای برگزاری جلسه برای چه موضوعی دارید . به طور معمول برای مراجعینی که برای بار اول تمایل به حضور در کلینیک دارند ، توصیه اکید می شود که یک جلسه ارزیابی اولیه را اعلام کنند .
ظرف یک هفته می بایست از طرف کلینیک با شماره اعلام شده از طرف شما تماس گرفته شود . در صورتی که این اتفاق نیفتاد مجددا با کلینیک تماس حاصل فرمایید و با سوپروایزر و مدیریت داخلی مجتمع ( سرکار خانم ربوبی ) مساله را در میان بگذارید تا ایشان پاسخگوی پرسشهایتان باشند . [ بازگشت ]

ارزیابی دوره ای و گروهی

این جلسه یکی از بزرگترین نقاط قوت و ارزشهای موسسه کاردرمانی و روانشناسی رشد است .
هدف از برگزاری این جلسات ، ارزیابی دقیق و همه جانبه مشکل ، تشخیص دقیقتر ، تنظیم برنامه همه جانبه درمانی - توانمند سازی و آموزشی و همچنین ارزیابی و ارزشیابی مجدد و منظم دو تا سه ماهه از میزان پیشرفت برنامه های ارائه شده به مراجع است . در حقیقت جلسات تیمی کمک می کند که وقت مراجع و کادر درمانی به بیهوده و درمانهای موقتی و علامتی سپری نشود و با برنامه ای از پیش تعیین شده و مرحله بندی شده به درمان و یا بازتوانی و یا توانمندسازی زیربنایی کودک پرداخته شود.

در جلسات ارزیابی گروهی ، آقای دکتر ربوبی ، و درمانگران مربوطه حضور می یابند .

طی جلسات ارزیابی گروهی ، ارزیابی دقیقی از ابعاد ذهنی ، جسمی ، حرکتی ، رفتاری ، ارتباطی، هیجانی ، حسی و مهارتی صورت می گیرد و ضرورت ارجاع به سایت تست و ارزیابی ، جهت بررسی دقیقتر هوش بهر و ... مورد بحث قرار می گیرد سپس در جلسه با مراجعین به سوالات در خصوص وضعیت مراجع و روشهای حل و یا تخفیف مشکل پاسخ داده می شود و برنامه ی جامع دو یا سه ماهه ای برای کودک طرحریزی می شود . همچنین به حسن اجرای مداخلات درمانی برنامه پیشین که توسط درمانگران زیر مجموعه سایت های مختلف درمانی نظارت می شود.
جلسات تیمی به نوعی قطب نمای نقشه درمانی ای است که برای مراجع توانمندی و سلامت را به ارمغان می آورد . [ بازگشت ]

اگر از کارکرد درمانی و یا ارتباطی یک درمانگر رضایت کافی ندارم چه کنم ؟

همواره تلاش مجموعه مدیریت و درمانگران موسسه کاردرمانی و روانشناسی رشد بر این محور استوار است که در چارچوبی علمی و تخصصی ، حداکثر رضایت ممکن مراجعین حاصل شود .
با این وجود در صورتی که به هر دلیلی ، شما از کارکرد یک درمانگر بخصوص رضایت کافی ندارید به ترتیب موارد زیر را در نظر داشته باشید و اجرا فرمایید .
1 ) پیش از هر چیز در نظر داشته باشید که درمانگران نیز انسان و طبیعتا ممکن الخطا هستند لذا اشتباهات کوچک ، بسیار معدود و نادر درمانگران را به چشم خطاپوش و بخشاینده بنگرید .
2 ) در صورتی که احساس کردید تعداد ، تواتر و شدت اشتباه بالا بوده و به برنامه درمانی فرزند دلبندتان ضربه وارد می کند ، حتما ابتدا به طور بسیار دوستانه و ساده قضیه را با خود درمانگر مربوطه مطرح نمایید .
3 ) در صورتی که پس از تذکر شما ، رویه تغییر نکرد و اشتباهات تکرار شد ، حتما در اولین فرصت ممکن با نوشتن مورد ، توصیف دقیق مساله ای که به نظر شما اشتباه و خطای درمانگر است و تاریخ دقیق و مکان وقوع آن مساله ، آن را با سرپرست سایت مربوطه در میان بگذارید . برای این مساله تقاضا داریم حتما همچون همیشه محبت نموده و در فرصتی مناسب ، پس از هماهنگی با سوپروایزر کلینیک ( سرکار خانم ربوبی) تقاضای وقتی 5 دقیقه ای برای ملاقات ضروری با دکتر ربوبی داشته باشید .

4 ) در صورتی که درمانگر مربوطه ، یکی از سرپرست ها بود ، یا مساله و روند اشتباه پس از مطرح کردن مشکل با سرپرست ، همچنان از طرف درمانگر خاطی ادامه پیدا کرد و یا به هر دلیلی ترجیح می دادید که مساله را با ایشان در میان نگذارید یکی از دو طریق زیر را مورد اقدام نهایی خود قرار دهید :
الف ) نوشتن دقیق مورد نگرانی تان با ذکر نام و نام خانوادگی فرزندتان ( مادر یا پدر .... ) ، تاریخ و مکان وقوع و نام درمانگر مرتبط و تقاضا یا پیشنهاد شما برای حل مشکل . و سپس انداختن نامه داخل صندوق انتقادات و پیشنهادات مجتمع

ب ) اعلام تقاضای وقت 5 دقیقه ای ملاقات با مدیریت کلینیک ( آقای دکتر ربوبی ) به سوپروایزر مجتمع : سرکار خانم ربوبی . و مطرح نمودن شفاهی و دقیق مورد در حضور آقای دکتر ربوبی.
شایان ذکر است درخواست می شود جز در موارد بسیار حاد و اشتباهات و خطاهای احیانا شدید ، مورد ( ب ) را آغاز پیگیری های خود ندانید .
با این امید که درصد خطاهای ما به حداقل و درصد رضایت شما مراجعین گرامی به حداکثر ممکن برسد . [ بازگشت ]
  • خدمات درمانی، توانمندسازی عصبی شناختی، توانبخشی عصبی
  • اینستاگرام موسسه کاردرمانی رشد به مدیریت دکتر ربوبی
  • مقالات عمومی و تخصصی، آموزش، آشنایی با درمان، تشخیص و ...