جهت تعیین وقت مشاوره و ارزیابی روان شناسی یا توانبخشی توسط دکتر ربوبی با مراکز ما در نقاط مختلف تهران تماس بگیرید.
میدان ونک (گاندی) :۸۸۷۸۶۷۶۶ پل سیدخندان(ستاری):۲۶۷۰۲۷۸۵ سعادت آباد(شانزدهم): ۲۲۳۷۱۲۰۸ پونک(سردارجنگل) :۴۴۴۱۲۲۱۸

معرفی کار تیمی و اهمیت آن

معرفی کار تیمی و اهمیت آن

توانبخشی فرایندی پیچیده و چند وجهی است و برای پیشبرد اهدافش نیازمند کار گروهی است .در کشورهای توسعه یافته کار تیمی به عنوان عاملی مهم برای ارتقای کیفیت خدمات درمانی قرار دارد .کار تیمی فرایندی پویا است که شامل دو یا چند عضو حرفه ای با تقسیم اهداف درمانی مشترک، مهارت ها و تخصص های لازم است که در فضایی کاری و صمیمی برای حل اهدافی مشخص و مشترک گرد هم آمده اند. البته منظور از کار تیمی قرار گرفتن افراد در یک مکان مشخص نیست، بلکه کار تیمی نیازمند سازگاری عملکرد اعضا با یکدیگر، درک درست نیازهای درمانی و توانایی پیش بینی اولویت ها است.
اعضای تیم توانبخشی بر حسب نوع بیماری و معلولیت بیمار در تیم قرار می گیرند و ممکن است بسته به نیاز بیمار ، برخی از این اعضاء تغییر کنند. معمولا سه تیم اصلی در این زمینه وجود دارد .
الف) تیم توانپزشکی: اعضای این تیم شامل افراد زیر است: پزشکان متخصص که بر حسب نوع بیماری در تیم شرکت می کنند. گروهی از پرستاران و متخصصین توانبخشی که شامل: فیزیوتراپیست، کاردرمان، گفتاردرمان، شنوایی شناس، بینایی سنج و متخصصان ارتوپدی فنی است.
ب) تیم توانبخشی حرفه ای: ۱) پذیرش و ارزشیابی حرفه ای: مسؤولیت پذیرش و ارزیابی بیمار را بعد از ارجاع معلول از تیم توانپزشکی برعهده دارد.
۲) آموزش حرفه ای و کارگاهی: در این مرحله استادکاران، مسئول آموزش حرفه مناسب به معلول هستند.
۳) کاریابی و اشتغال: پس از طی مراحل فوق، کاریابان و حرفه یابان برای اشتغال معلول در کارگاهها و کارخانجات تلاش می کنند.
ج) تیم توانبخشی اجتماعی: این تیم شامل روانپزشک، روانشناس، خانواده معلول و مددکار اجتماعی است. بیمار و خانواده بیمار را می توان به عنوان مهمترین اعضای تیم توانبخشی نام برد، زیرا نحوه برخورد معلول و خانواده اش با بیماری و عوارض ناشی از معلولیت، می تواند نقش بسیار تعیین کننده ای در میزان بهبودی و کاهش اثرات بیماری در زندگی فردی و اجتماعی معلول داشته باشد.

در موسسه کاردرمانی و روانشناسی رشد مسئولیت تیم توانبخشی بر عهده آقای دکتر حسین ربوبی بوده و این تیم با بهره مندی از اساتید دانشگاه و متخصصین حیطه های کاردرمانی جسمانی ، کاردرمانی ذهنی ، گفتاردرمانی ، بازی درمانی ، روانشناسی ، آموزش کودکان استثنائی و … در خدمت کودکان با نیازهای ویژه از جمله اختلال کم توجهی و بیش فعالی(ADHD) اختلالات طیف اوتیسم (ASD) ، انواع اختلالات یادگیری ، انواع کم توانی ذهنی ( سندرم داون و..)، اختلالات گفتار و زبان ، اختلالات حرکتی (فلج مغزی و.. ) و مشکلات ادراکی حرکتی و نیز بزرگسالان با اختلالات نورولوژیک (سکته مغزی، ام اس و..)،ارتوپدیک و اختلالات روانشناختی می باشد.

  • خدمات درمانی، توانمندسازی عصبی شناختی، توانبخشی عصبی
  • کانال تلگرام موسسه کاردرمانی رشد به مدیریت دکتر ربوبی
  • مقالات عمومی و تخصصی، آموزش، آشنایی با درمان، تشخیص و ...